Olipa kerran

Olipa kerran

Viides tuotantokausi katsojat hurmanneesta Disneyn draamasarjasta, jossa satujen ja arkimaailmamme rinnakkaiset todellisuudet limittyvät Storybrooken pikkukaupungissa. Päärooleissa nähdään Ginnifer Goodwin (Walk the Line, A Single Man, Big Love), Jennifer Morrison (Star Trek, House), Lana Parrilla (24, Swingtown), Josh Dallas (Thor), Emilie de Ravin (Lost, Remember Me, Hulluna Saraan), Jared Gilmore (Mad Men) ja Robert Carlyle (Housut pois, Kun maailma ei riitä, Seitsemännen portaan enkeli). Amerikkalainen draamasarja.

Viikon ohjelmat

ma 25.7.

10.50
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 1
11.35
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 2
12.20
Fashion Star
Kausi 2 jakso 9
13.05
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 5
13.55
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 17
14.40
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 1
15.30
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 2
16.20
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 14
17.10
Komediaputki: Baby Daddy (S)
Kausi 2 jakso 11
17.35
Komediaputki: Baby Daddy (S)
Kausi 2 jakso 12
18.00
Paratiisihotelli Ruotsi (S)
Kausi 6 jakso 24
19.00
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 14
20.00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 14
21.00
An Education - Viettelyksen oppitunnit (S)
22.55
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 14
23.55
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 14
00.50
#Herocrew: Sara
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi (S)
Kausi 6 jakso 24
01.50
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 5

ti 26.7.

10.50
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 3
11.35
Twisted (S)
Kausi 1 jakso 4
12.20
Fashion Star
Kausi 2 jakso 10
13.05
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 6
13.55
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 18
14.40
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 3
15.30
Twisted (S)
Kausi 1 jakso 4
16.20
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 15
17.10
Komediaputki: Baby Daddy (7)
Kausi 2 jakso 13
17.35
Komediaputki: Baby Daddy (S)
Kausi 2 jakso 14
18.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 25
19.00
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 15
20.00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 15
21.00
The Maiden Heist (12)
22.45
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 15
23.45
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 15
00.40
Loop Looks: Venior
00.50
#Herocrew: Mia
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 25
01.50
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 6

ke 27.7.

11.00
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 5
11.45
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 6
12.30
Neljät häät Amerikassa
Kausi 3 jakso 1
13.20
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 7
14.10
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 19
14.55
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 5
15.40
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 6
16.25
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 16
17.10
Komediaputki: Baby Daddy (S)
Kausi 2 jakso 15
17.35
Komediaputki: Baby Daddy (S)
Kausi 2 jakso 16
18.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 26
19.00
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 16
20.00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 16
21.00
Zookeeper - Eläimien sankari (7)
23.00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 16
23.55
Tosiputki: Vanderpump Rules (7)
Kausi 2 jakso 16
00.50
Loop Looks: Senay Coco
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 26
01.50
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 7

to 28.7.

10.20
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 7
11.05
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 8
11.50
Neljät häät Amerikassa
Kausi 3 jakso 2
12.40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 8
13.25
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 20
14.10
Fosters (12)
Kausi 1 jakso 21
14.55
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 7
15.40
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 8
16.25
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 17
17.10
Tosiputki: Dexpedition (7)
Kausi 2 jakso 6
17.35
Tosiputki: Dexpedition (7)
Kausi 2 jakso 7
18.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 27
19.00
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 17
20.00
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (12)
Kausi 5 jakso 17
21.00
You Will Meet a Tall Dark Stranger (S)
22.55
Kyttäputki: Havaiji 5-0 (16)
Kausi 5 jakso 18
23.45
Tosiputki: Vanderpump Rules (S)
Kausi 2 jakso 17
00.40
#Herocrew: Jenni
00.50
Loop Looks: Venior
01.00
Paratiisihotelli Ruotsi (7)
Kausi 6 jakso 27
01.50
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 8

pe 29.7.

08.50
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 9
09.35
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 10
10.20
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 12
11.05
King & Maxwell (12)
Kausi 1 jakso 1
11.55
King & Maxwell (12)
Kausi 1 jakso 2
12.40
Mistresses (12)
Kausi 1 jakso 13
13.25
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 9
14.10
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 10
14.55
Twisted (12)
Kausi 1 jakso 11
15.40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 5
16.25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 6
17.15
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 7
18.00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
Kausi 1 jakso 8
19.00
King & Maxwell (12)
Kausi 1 jakso 1
20.00
King & Maxwell (12)
Kausi 1 jakso 2
21.00
Hot Spot - kuumat paikat (16)
23.20
Piraija 3D (18)
01.00
Tosiputki: Dexpedition (7)
Kausi 2 jakso 8
01.30
Tosiputki: Dexpedition (7)
Kausi 2 jakso 9

la 30.7.

09.30
Twisted (7)
Kausi 1 jakso 12
10.20
Mistresses (12)
Kausi 1 jakso 13
11.05
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 17
11.50
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 18
12.35
Fosters (S)
Kausi 1 jakso 19
13.20
Fashion Star
Kausi 2 jakso 9
14.05
Fashion Star
Kausi 2 jakso 10
14.50
Neljät häät Amerikassa
Kausi 3 jakso 1
15.40
Neljät häät Amerikassa
Kausi 3 jakso 2
16.30
Matka tarinoiden saarelle (7)
18.00
Mistresses (12)
Kausi 1 jakso 13
19.00
Holmes NYC (12)
Kausi 4 jakso 1
20.00
Holmes NYC (7)
Kausi 4 jakso 2
21.00
Taking Woodstock (12)
23.10
Piraija 3DD (18)
00.45
Loop Looks: Reino Nordin
01.00
48 tuntia rikoksesta (7)
Kausi 17 jakso 1
01.45
48 tuntia rikoksesta (7)
Kausi 17 jakso 2
  • 5-12
  • 12-18
  • 18-5
= Katseltavissa Ruudussa
= Tulossa Ruutuun
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Bumba (S)
06:05
Pound Puppies (S)
06:30
Transformers Rescue Bots (7)
06:50
Lazy Town (S)
07:15
My Little Pony: Ystävyyden taikaa (S)
07:40
Lego Star Wars (7)
08:05
Angry Birds Toons (S)
08:10
Star Wars Rebels (7)
08:30
Lego Legends of Chima (7)
08:55
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:00
Vaaleanpunainen pantteri (S)
09:10
Ostosruutu
09:40
Ostosruutu - VitaPrism
10:10
Koru-TV
11:10
LIVE: Tiedä ja Voita
13:45
Eläinsairaala (S)
14:15
Eläinsairaala (S)
14:45
Haapasalo goes lomalle
15:45
Onnenarpa
15:50
Haapasalo goes lomalle
16:50
Matkaoppaat
17:20
Matkaoppaat
17:50
Matkaoppaat
18:20
Matkaoppaat
18:55
HS-uutiset
18:58
HS-sää
19:00
Hauskat kotivideot
20:00
Hauskat kotivideot
20:30
Neste Ralli Finland LIVE: Harju 2
21:30
Keno
21:35
Scary Movie 3 (16)
23:25
Neste Ralli Finland: Perjantain parhaat
23:55
Cocktail (12)
02:00
Matka tarinoiden saarelle (7)
03:50
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
07:30
Ostosruutu
10:00
Koru-TV
11:00
LIVE: Tiedä ja Voita
12:00
Guinness World Records
13:00
Hurja remontti
14:00
Hell's Kitchen
14:55
Rikkaiden panttilainaamo
15:55
Team Ahma (7)
16:25
Team Ahma (7)
16:55
Team Ahma (7)
17:25
Team Ahma (7)
18:00
Leijonan luola Kanada
18:55
MasterChef Australia
20:00
Haapasalo Goes America (S)
21:00
Kill Arman (12)
21:30
Kill Arman (12)
22:00
Amerikan kovimmat keräilijät
23:00
Amerikan kovimmat keräilijät
00:00
Panttilainaamo Louisiana
00:30
Panttilainaamo Louisiana
01:00
Panttilainaamo Louisiana
01:30
Panttilainaamo Louisiana
02:00
Firmat kuntoon
03:00
Ennustaja-TV
05:00
Ennustaja-TV
06:00
Ostosruutu
09:00
Candice sisustaa
09:30
Eden
10:00
Eden
10:30
Remppa vai muutto
11:30
Supernanny Euroopassa (7)
12:30
Sinkkuillallinen
13:30
Jaksa paremmin
14:00
Candice sisustaa
14:30
Candice sisustaa
15:00
Neljät häät Amerikassa
16:00
Tanssin superäidit
16:55
Me Naiset esittää: #evek
17:05
Sinkkuillallinen
18:05
Suomen kaunein mökki
19:05
Neljät häät Amerikassa
20:00
Rikkaiden deittipalvelu (S)
20:58
Keno
21:00
Bachelor Suomi (S)
22:00
Unelmien poikamiestyttö
00:00
Sinkkuillallinen
01:00
Rikkaiden deittipalvelu (S)
01:55
Maailman övereimmät juhlat (S)
02:55
Neljät häät Amerikassa
03:55
Ennustaja-TV
08:50
Twisted (7)
09:35
Twisted (7)
10:20
Twisted (7)
11:05
King & Maxwell (12)
11:55
King & Maxwell (12)
12:40
Mistresses (12)
13:25
Twisted (7)
14:10
Twisted (7)
14:55
Twisted (12)
15:40
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
16:25
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
17:15
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
18:00
Kuppilat kuntoon, Gordon Ramsay!
19:00
King & Maxwell (12)
20:00
King & Maxwell (12)
21:00
Hot Spot - kuumat paikat (16)
23:20
Piraija 3D (18)
01:00
Tosiputki: Dexpedition (7)
01:30
Tosiputki: Dexpedition (7)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
PELICANS-VIIKKO: Pelicans - HPK (5.3.)
16:00
PELICANS-VIIKKO: Lukko - Pelicans (8.3.)
18:00
V8 SuperCars: Ipswich, Race 17 (24.7.)
20:15
MM-ralli: Ennakkotunnelmat
20:30
MM-ralli LIVE: Harju 2, Suomi
21:30
MM-rallicross Highlights: Ruotsi
22:20
NASCAR Highlights: Indianapolis
23:25
MM-ralli: Perjantain Parhaat, Suomi
23:55
Vaahteraliiga: Tampere Saints - Seinäjoki Crocodiles (29.7.)
Ei ohjelmia valitulla aikavälillä.
14:00
Vaahteraliiga: Porvoo Butchers - Helsinki Roosters (22.7.)
16:30
MM-ralli: Suomi, Ennakko
17:00
MM-ralli: Harju 1, Suomi (28.7.)
18:00
Vaahteraliiga: Studio
18:30
Vaahteraliiga LIVE: Tampere Saints - Seinäjoki Crocodiles
21:30
Merimaili
22:00
PELICANS-VIIKKO: KalPa - Pelicans, 1. ottelu (12.3.)
00:00
MM-ralli: Harju 2, Suomi (29.7.)
01:00
Trans World Sport